طرز تهیه انواع کیک
طرز تهیه نان وافل برای صبحانه یا عصرانه (5-4 عدد)

مواد لازم نان وافل :

 

آرد
1-3/4 پیمانه
بیکینگ پادر
2-2-1/2 قاشق چایخوری
نمک 1/2 قاشق چایخوری
زرده تخم مرغ زده شده
3 عدد
کره آب کرده یا روغن مایع
4 قاشق غذاخوری
شیر 1-1/2 پیمانه
سفیده تخم مرغ
3 عدد

 

طرز تهیه :

مواد خشک را مخلوط کنید. زرده تخم مرغ ، روغن و شیر را مخلوط کنید و به مواد خشک بیفزایید و خوب بهم بزنید. به آرامی سفیده تخم مرغ را که خوب زده شده و کف کرده بیفزایید ولی زیاد آن را بهم نزنید بلکه با حرکات دایره وار، آن را فقط تا اندازه ای مخلوط کنید به طوری که مقداری از سفیده نمایان باشد. مایه را در قالبهای مخصوص وافل بریزید. در قالب را ببندید و در فر 350 درجه فارنهایت بپزید. ممکن است قالب دیگری نیز بکار ببرید ولی از هر قالبی که استفاده می کنید باید در قالب بسته باشد.

طرز تهیه کیک دارچینی برای عصرانه

مواد لازم کیک دارچینی :

 

کره
1 پیمانه
شکر
3/4 تا 1/2 پیمانه
تخم مرغ
2 عدد
ماست 1 پیمانه
وانیل 1/2 قاشق چایخوری
آرد سفید و سبوس دار
2 پیمانه (به نسبت مساوی)
بیکینگ پادر
1 قاشق چایخوری
نمک
1/2 قاشق چایخوری
دارچین
1 قاشق چایخوری
شکر
4 قاشق چایخوری
گردوی کوبیده شده
1 پیمانه

 

طرز تهیه :

درجه فر را روی 350 بگذارید. شکر و کره را خوب بهم بزنید تا به صورت کرم درآید و سبک و پوک شود. تخم مرغ را یکی یکی داخل آن بریزید و خوب مخلوط کنید. ماست و وانیل را مخلوط کنید، به تدریج و به آرامی آرد را که الک و با بیکینگ پادر و نمک مخلوط کرده اید داخل ظرف بریزید ولی خیلی زیاد بهم نزنید. شکر ، دارچین و گردوی کوبیده را خوب با هم مخلوط کنید و کناری بگذارید. یک قالب کیک مستطیل شکل حدود 22 سانتیمتری و یا یک قالب گرد را چرب کنید و یک سوم مایه را در آن بریزید. روی آن 4/3 مخلوط گردو را بپاشید. سپس بقیه مایه را بریزید و روی آن بقیه مخلوط گردو را بپاشید. برای مدت نیم ساعت در فر 350 درجه فارنهایت و پانزده دقیقه با حرارت 325 بپزید. کمی که سرد شد از قالب در آورید.

طرز تهیه کیک گیلاس (برای 8 نفر)

مواد لازم کیک گیلاس :

 

کراکر 1-1/3 پیمانه
کره 1-3 قاشق غذاخوری
آب 1-1/2 قاشق چایخوری
به جای کراکر می توان بیسکویت معمولی نیز به کار برد.

 

برای تهیه این کیک قالب مخصوص لازم است که پس از ریختن، دیواره های آن از کف ظرف جدا شود. اگر چنین ظرفی در دسترس ندارید می توانید از ظرف بزرگ مخصوص پای به قطر 23 سانتیمتر که دیواره های بلند داشته باشد استفاده کنید و آن را با ظرف سر میز ببرید.

 

طرز تهیه :

درجه فر را به 375 درجه فارنهایت بگذارید. کف ظرف را اندکی چرب کنید و مواد بالا را با هم مخلوط کنید و در ته ظرف بریزید و محکم فشار دهید تا مواد خوب به یکدیگر بچسبند و نصف دیواره ظرف را هم بپوشانند.آن را در فری که گرم شده است بگذارید و 5 دقیقه بپزید سپس سرد کنید.

 

مواد لازم مایه روی خمیر:


ماست سفت
حدود 3 پیمانه
نشاسته ذرت
4 قاشق چایخوری
وانیل یا رنده پوست پرتغال یا لیمو
1 قاشق چایخوری 
سفیده تخم مرغ
3 عدد
زرده تخم مرغ
2-3 عدد
شکر
3/4 قاشق غذاخوری
مربای گیلاس به شکل پوره
1/4 پیمانه یا بیشتر
مربای گیلاس بدون شربت
2 قاشق چایخوری

 

(شربت آن را نیز دم دست بگذارید)


طرز تهیه :
ماست را شب قبل در کیسه کنید زیر آن را آبکش بگذارید و آن را روی ظرف مناسب قرار دهید و در یخچال بگذارید تا آبش کاملاً بیرون آید و به صورت مایه سفتی درآید (در این حال باید وزن آن حدود یک کیلو باشد) 4/3 پیمانه از ماست را برای رویه کیک در کیسه کنید و در یخچال بگذارید تا بیشتر آبش برود و 2/1 پیمانه بشود.در یک کاسه بزرگ، ماست و نشاسته ذرت و وانیل یا پوست پرتقال را خوب مخلوط کنید ولی این کار را به آرامی انجام دهید تا ماست حالت خود را تغییر ندهد و آب نیندازد. در یک کاسه دیگر سفیده تخم مرغ را کمی بزنید و سپس نصف شکر را بیفزایید و باز بزنید تا کف کند ولی سفت نشود (حدود 3 دقیقه). زرده را جداگانه با نصف دیگر شکر بزنید به آرامی به سفیده اضافه کنید و سپس به آرامی آن را به مایه ماست بیفزایید. نصف این مایه را روی خمیر در ظرف کیک بریزید. پوره گیلاس را رویش بریزید و بقیه مایه را روی آن بریزید. روی آن را دو قاچ بزنید به طوری که پوره گیلاس اندکی پدیدار شود.  در فری که به 325-300 درجه فارنهایت رسانده اید - و نه بیشتر- برای 55 تا 50 دقیقه بپزید به طوری که اگر با انگشت روی آن اندکی فشار دهید به حالت اولیه خود باز گردد. سپس در فر را باز کنید، فر را خاموش کنید و بگذارید کیک به تدریج سرد شود (حدود نیم ساعت) و سپس آنرا حدود 4 ساعت در یخچال بگذارید.


قسمت رویه کیک :
نصف پیمانه ماست بسیار سفت را که در یخچال گذاشته بودید روی کیک کاملا سرد شده بریزید و سطح کیک را با ماست بپوشانید. با چنگال روی سطح ماست سوارخ هایی ایجاد کنید. شربت مربا را گرم کنید تا آبکی تر شود و روی کیک را با آن بپوشانید . وسط کیک را با مربای گیلاس یا ورقه های میوه جات زینت دهید .

طرز تهیه کرم کیک کارامل و گردو

مواد لازم کیک کارامل و گردو :

 

بیکینگ پودر
2 قاشق سوپخوری
آب انگور
6 قاشق سوپخوری
آرد 60 گرم حدود 1/2 پیمانه
نمک 1/8 قاشق چایخوری
کره 1/3 پیمانه
بیسکویت 100 گرم
مغز گردو
200 گرم
شکر
2/3 پیمانه
تخم مرغ
8 عدد

 

طرز تهیه :

فر را روی درجه حرارت 350 درجه فارنهایت روشن کنید . کره را ذوب کنید و بگذارید خنک شود . بیسکویتها را خرد کنید و گردوها را آسیاب کنید . زرده و نیمی از شکر را با همزن برقی به هم بزنید تا به صورت کرم رنگ و سفید در آید . سفیده تخم مرغ ها را نمک بزنید تا سفت شود . کم کم به آن باقیمانده شکر را اضافه نمائید . سپس این مواد را به زرده تخم مرغ افزوده , کره ذوب شده را نیز مخلوط کنید. آرد و بیکینگ پودر و پودر کاکائو را با هم مخلوط کنیدو به تخم مرغ ها اضافه کرده سپس بیسکویتهای خرد شده و گردوها را نیز افزوده و به هم بزنید . کف قالب گردی به قطر 25 سانتی متر را با کاغذ روغنی چرب شده بپوشانید . خمیر را داخل آن ریخته و در طبقه وسط فر به مدت 35 الی 45 دقییقه بپزید سپس از فر بیرون آورده و بگذارید بماند تا کاملاً سر شود . سپس آن را به 3 لایه تقسیم کنید و هر لایه را به 2 قاشق سوپخوری آب انگور آغشته کنید.

 

 

مواد لازم کرم کیک :

 

شکلات تخته ای رنده شده
مقداری
نشاسته
1/3 پیمانه
شیر 3 پیمانه سرپر
مغز گردو
100 گرم
آب جوش
4 قاشق سوپخوری
شکر 1 پیمانه
کره
1/2-1 پیمانه
وانیل شکری
1/4 قاشق سوپخوری
نمک
1/8 قاشق سوپخوری
پودر قند
2/3 پیمانه

 

طرز تهیه کرم کیک:

ابتدا کارامل را درست کنید . شکر را در یک ظرف در دمای ملایم ذوب کنید گاهی ظرف را تکان دهید تا شکر ها به رنگ قهوه ای روشن در آید . از روی شعله برداشته فوراً آب جوش را اضافه نمائید . 12 عدد از نیمه گردو را از داخل این کارامل با چنگال عبور دهید و به کارامل آغشته کنید در یک سینی چرب شده بگذارید تا سرد شود . باقی گردوها را خرد کنید و در ظرفی بدون روغن تف دهید سپس بگذارید خنک شود. 6 قاشق از شیر برداشته و نشاسته را در آن حل نمائید . سپس باقی شیر را با مقداری نمک و وانیل شکری به نشاسته اضافه کنید و کمی روی حرارت ملایم آن را به هم بزنید . سپس کارامل را به آن افزوده و مخلوط نمائید از روی حرارت بردارید . کره را همراه با پودر قند با همزن برقی به هم بزنید تا به صورت کرم سفید رنگ در آید و سپس مخلوط کارامل به آن اضافه نمائید و با قاشق مخلوط نمائید . به هر لایه از کیک از کرم آماده شده بزنید . سه لایه را روی هم بچینید , مقداری ازکرم را به کناره های کیک بمالید و در صورت دلخواه کناره های کیک را با گردوهای تف داده شده تزئین کنید . با باقیمانده کرم روی کیک را شکوفه بزنید و روی شکوفه ها را از گردوهای آغشته به کارامل بچینید .

طرز تهیه کیک شارلوتکا (روسی)

مواد لازم کیک شارلوتکا :

 

گرد ژلاتین
1/2 تا 2 قاشق سوپخوری
آب سرد
5 تا 4 قاشق غذاخوری
توت فرنگی
500 گرم
گیلاس چند عدد برای تزیین
بیسکویت (هر نوع)
حدود 40 عدد
زرده تخم مرغ
5 عدد بزرگ
شکر
80 گرم  (1/2 پیمانه)
خامه 750 گرم
پودر قند
170 گرم
وانیل
1-1/2 قاشق چایخوری

 

برای تهیه این کیک قالب مخصوص کیک پنیر لازم است تا پس از پایان کار بتوان دیواره های قالب را از قسمت انتهایی آن جدا کرد .

پختن به طریقه بن ماری عبارت است از آنکه مایه را در ظرفی بریزیم و آن ظرف را در ظرف بزرگتری که محتوی آب گرم است بگذاریم و مجموعه را روی گاز یا داخل فر بپزیم به طوری که مایه حرارت مستقیم شعله را نداشته باشد. اگر ظرف مخصوص این کار را ندارید می توانید از دو ظرف بزرگ و کوچک استفاده کنید .

 

طرز تهیه :
خامه و 170 گرم پودر قند را با همزن آنقدر بزنید تا بصورت کف در آید. ظرف یخ را پر از آب کنید و داخل فریزر بگذارید تا مطمئن شوید یخ کافی برای مصرف موجود خواهد بود. ژلاتین را در آب سرد خیس کنید. قالب را روی بشقابی که می خواهید کیک را با آن سر میز ببرید بگذارد . تا آنجا که ممکن است در ته قالب بیسکویت بچینید شکل و نوع بیسکویت چندان تفاوتی ندارد. بار دیگر لایه دیگری از بیسکویت ته قالب بچینید. اگر لازم است بعضی بیسکویت ها را تکه کنید تا همه قالب را بپوشاند. زرده تخم مرغ ها را آنقدر بزنید تا کم رنگ شود.

شکر را بریزید و بزنید تا تخم مرغ کاملاً پوک شود به طوری که به صورت یک تکه از قاشق بریزد. مایه تخم مرغ را در ظرف داخلی بن ماری بریزید. ظرف خارجی را آب جوش بریزید (حدود3/2  ارتفاع ظرف کوچکتر) و ظرف محتوی مایه را روی آن قرار دهید و در حالی که روی حرارت متوسط مرتب بهم می زنید 250 گرم از خامه و وانیل را اضافه کنید و آنقدر بهم بزنید تا شروع به سفت شدن کند. (حدود نیم ساعت) آن را از روی آب جوش بردارید و ژلاتین حل شده در آب را اندکی گرم کنید و به آن اضافه کنید و باز بهم بزنید تا ژلاتین کاملاً با مایه مخلوط شود. ظرف یخ داخل فریزر را با کمی آب در کاسه بزرگی بریزید و ظرف محتوی مایه را روی آن قرار دهید و آن را آنقدر بهم بزنید تا مایه به صورت کرم در آید. (حدود پانزده دقیقه) وقتی مایه در حال سرد شدن است باید آنرا تند بهم بزنید تا گلوله نشود. 250 گرم دیگر از خامه را به آن بیفزایید و خوب مخلوط کنید. نصف این مایه را روی بیسکویتها در قالب بریزید. دیوارهای داخلی را کاملاً با بیسکویت بپوشانید و اگر بیسکویت بلند است آن را به اندازه مناسب ببرید. اندکی بیسکویتها را فشار دهید تا در مایه  فرو برود و محکم بایستد سپس نصف دیگر مایه را اضافه کنید. با چاقو روی مایه را صاف کنید و قالب را حداقل  چهار ساعت در یخچال بگذارید.

در ضمن توت فرنگی را به صورت پوره در آورید و آن را از الک رد کنید و در یخچال بگذارید. به هنگام مصرف ، کیک را از یخچال بیرون بیاورید و دیواره قالب را از آن به آرامی جدا کنید . باقیمانده خامه را خوب بزنید تا پوک شود و روی کیک و اطراف آن بمالید به طوری که همه بیسکویت ها را بپوشاند. اطراف و روی دسر را با دانه های گیلاس تزئین کنید و پوره توت فرنگی را در کنار کیک سرو کنید.