توسعه پایدار و نقش کلیدی استان فارس در صادرات گندم و آرد در سال اقتصاد مقاومتی

مدیرعامل شرکت آرد خوشه فارس، با بیان اینکه استان فارس تنها استان کشور است که توانسته این جایگاه را در کشور عراق کسب کند،  اظهار داشت: درشش ماه نخست امسال در پی این امر، مفتخر به ارزآوری بیش از 10  میلیون دلار به استان فارس شده ایم.
جمشیدی با بیان اینکه صادرات آرد به عراق از ابتدای امسال با انجام یک بازارسنجی و بازدید میدانی از وضیت بازار این کشور آغاز شده است، افزود: در حال حاضر آرد این کارخانه ، با کیفیتی مرغوب تر از آرد کشور ترکیه که  قدمت 20 سال حضور در بازارهای عراق را دارد ،  به شهرهایی از جمله نجف، کربلا، العماره، هله و بغداد صادر می شود.
جمشیدی با اشاره به محبوبیت و استقبال زیاد از آرد این کارخانه، در بین بازرگانان و مصرف کنندگان آرد(خبازی‌ها و قنادی‌ها)، خاطرنشان کرد: با ارزآوری مناسبی که از طریق صادرات آرد به کشورعراق صورت گرفته است؛ شاهد ایجاد رونق در بازار فارس بوده‌ایم.
وی در ادامه به موضوع صادرات گندم استان فارس به کشور عمان اشاره کرد و گفت: شرکت آرد خوشه فارس در این زمینه برای نخستین بار در کشور، اقدام به صادرات کرد و از ابتدای امسال تاکنون بیش از 30 هزار تن گندم صادر شده است که خوشبختانه کیفیت گندم صادراتی از حد انتظار مشتری فراتر بوده است.  
مدیرعامل شرکت آرد خوشه فارس،  بیان کرد: در حال حاضر تمهیدات لازم برای صادرات گندم به کشورهای مختلف دیگر آسیایی و اروپایی از جمله ترکیه، فیلیپین، یمن، ایتالیا و سایر کشورهای اروپایی فراهم شده است؛  که مراحل  آماده سازی برای حمل و نقل دریایی و هماهنگی با بنادر در حال اجرا است.
این فعال اقتصادی گفت: همچنین صادرات سبوس به شمال عراق نیز برنامه ریزی شده که این مهم نیز به زودی محقق خواهد شد  تا شاهد اولین محوله صادراتی سبوس به کشورهای خارجی باشیم.  
جمشیدی با اشاره به موفقیت استان فارس در صادرات گندم و آرد تصریح کرد: بدون شک حمایت مسئولان متولی تاثیربسزایی در افزایش صادرات، ارزآوری و همچنین رونق در اقتصاد و اشتغال دارد که امیدواریم این امر، بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.